Στην Α2 Εθνική ο Α.Ο. Αιγιαλέων (3-2)!

Ο Α.Ο. Αιγιαλέων τα κατάφερε στον πρώτο (και τελευταίο) τελικό και επικρατώντας με 3-2 σετ του Κόροιβου Αμαλιάδας ανέβηκε στη Α2 Εθνική κατηγορία βόλλευ των Ανδρών για πρώτη φορά στην ιστορία του! Έτσι δεν χρειάστηκε παράταση στην αγωνία αν και

οι φιλοξενούμενοι ήταν ιδιαίτερα ανταγωνιστικοί και έφτασαν πολύ κοντά στη νίκη και στη μείωση σε 2-1 , που θα μετέφερε την σειρά των τελικών στην Αμαλιάδα.
Προηγήθηκαν στο πρώτο σετ με 21-25, αλλά ο Αιγιαλέων αντέδρασε και ισοφάρισε σε 1-1. Ο Κόροιβος πήρε το τρίτο σετ και προηγήθηκε πάλι με 1-2, αλλά στο τέταρτο και καθοριστικό σετ οι γηπεδούχοι με μεγάλο πάθος επικράτησαν 25-23 ισοφαρίζοντας σε 2-2 και με την ψυχολογία στα ύψη στο τάι μπρέικ, το πήραν 15-11 πανηγυρίζοντας την ιστορική άνοδο.

ΤΑ ΣΕΤ:  21-25,  25-21,  18-25,  25-23,  15-11

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων
Α.Ο. ΑΙΓΙΑΛΕΩΝ (Ανδρέας Αδαμόπουλος): Μαμάσης, Μητρογιάννης, Πελεκούδας, Αναστασόπουλος, Σταθόπουλος, Θεοφάνης, Σούλτσε, Κορομπόκης, Λαμπρόπουλος, Παπασταθόπουλος, Χασάπης, Πάτσης, Θανάσουλας, Κοσκινάς.
ΚΟΡΟΙΒΟΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ (Ανδρέας Γκρουμούσας): Μαυροειδής Δ., Παναγιωτάρας Φ., Παναγιωτάρας Στ., Σωτηρόπουλος, Μαρτζακλής, Παπαθεοδώρου, Σπυρόπουλος, Νικόπουλος, Παναγιωτόπουλος, Νικολόπουλος.