Ντέρμπι με το «καλημέρα» στην κλήρωση του 1ου Ομίλου Νότου!

Την περασμένη Δευτέρα 21 Αυγούστου πραγματοποιήθηκε η κλήρωση για τον 1ο όμιλο του Νότου στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής στο μπάσκετ με τις ομάδες της Αχαΐας να είναι έξι.

Μάλιστα, η κλήρωση επιφύλασσε μια έκπληξη στις δύο ομάδες της Αιγιάλειας καθώς έμελλε να είναι αντιμέτωπες στην αγωνιστική κάθε γύρου.
Πιο αναλυτικά το πρόγραμμα της 1ης αγωνιστικής αλλά και όλων των υπολοίπων είναι το εξής:

1η αγωνιστική 15/10/2017
ΟΙΑΚΑΣ ΝΑΥΠΛΙΟΥ – ΚΑΛΑΜΑΤΑ
Ν. ΙΩΝΙΑ – ΓΛΑΥΚΟΣ
ΕΑΠ – ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
ΚΕΡΑΥΝΟΣ – ΑΚΡΑΤΑ
ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ – ΕΣΠΕΡΟΣ
ΑΧΑΓΙΑ – ΜΕΛΙΣΣΙΑ
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΑΣΣΟΥ/ΛΕΧΑΙΟΥ – ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ

2η αγωνιστική 22/10/2017
ΑΟ ΓΛΑΥΚΟΣ – ΟΙΑΞ ΑΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ
ΚΑΠ – ΕΣΚΔ Ν. ΙΩΝΙΑΣ
ΑΟ ΑΚΡΑΤΑ – ΕΑ ΠΑΤΡΩΝ
ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ – ΑΓΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓΙΟΥ
ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ – ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ
ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ – ΑΟ ΑΧΑΓΙΑ 82
ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1980 – ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΑΣ. ΛΕΧ.

3η Αγωνιστική  29/10/2017
ΟΙΑΞ ΑΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ – ΚΑΠ
ΕΣΚΔ Ν. ΙΩΝΙΑΣ – ΑΟ ΑΚΡΑΤΑ
ΕΑ ΠΑΤΡΩΝ – ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ
ΑΓΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓΙΟΥ – ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ
ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ – ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ
ΑΟ ΑΧΑΓΙΑ 82 – ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΑΣ.ΛΕΧ.
ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1980 – ΑΟ ΓΛΑΥΚΟΣ

4η Αγωνιστική  5/11/2017
ΑΟ ΑΚΡΑΤΑ – ΟΙΑΞ ΑΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ
ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ – ΕΣΚΔ Ν. ΙΩΝΙΑΣ
ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ – ΕΑ ΠΑΤΡΩΝ
ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ – ΑΓΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓΙΟΥ
ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΑΣ.ΛΕΧ. – ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ
ΑΟ ΑΧΑΓΙΑ 82 – ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1980
ΚΑΠ – ΑΟ ΓΛΑΥΚΟΣ

5η Αγωνιστική  12/11/2017
ΟΙΑΞ ΑΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ – ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ
ΕΣΚΔ Ν. ΙΩΝΙΑΣ – ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ
ΕΑ ΠΑΤΡΩΝ – ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ
ΑΓΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓΙΟΥ – ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΑΣ.ΛΕΧ.
ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ – ΑΟ ΑΧΑΓΙΑ 82
ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1980 – ΚΑΠ
ΑΟ ΓΛΑΥΚΟΣ – ΑΟ ΑΚΡΑΤΑ

6η Αγωνιστική  19/11/2017
ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ – ΟΙΑΞ ΑΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ
ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ – ΕΣΚΔ Ν. ΙΩΝΙΑΣ
ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΑΣ.ΛΕΧ. – ΕΑ ΠΑΤΡΩΝ
ΑΟ ΑΧΑΓΙΑ 82 – ΑΓΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓΙΟΥ
ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ – ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1980
ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ – ΑΟ ΓΛΑΥΚΟΣ
ΑΟ ΑΚΡΑΤΑ – ΚΑΠ

7η Αγωνιστική  26/11/2017
ΟΙΑΞ ΑΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ – ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ
ΕΣΚΔ Ν. ΙΩΝΙΑΣ – ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΑΣ.ΛΕΧ.
ΕΑ ΠΑΤΡΩΝ – ΑΟ ΑΧΑΓΙΑ 82
ΑΓΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓΙΟΥ – ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ
ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1980 – ΑΟ ΑΚΡΑΤΑ
ΑΟ ΓΛΑΥΚΟΣ – ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ
ΚΑΠ – ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ

8η Αγωνιστική  3/12/2017
ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΑΣ.ΛΕΧ. – ΟΙΑΞ ΑΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ
ΑΟ ΑΧΑΓΙΑ 82 – ΕΣΚΔ Ν. ΙΩΝΙΑΣ
ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ – ΕΑ ΠΑΤΡΩΝ
ΑΓΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓΙΟΥ – ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1980
ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ – ΑΟ ΓΛΑΥΚΟΣ
ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ – ΚΑΠ
ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ – ΑΟ ΑΚΡΑΤΑ

9η Αγωνιστική  10/12/2017
ΟΙΑΞ ΑΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ – ΑΟ ΑΧΑΓΙΑ 82
ΕΣΚΔ Ν. ΙΩΝΙΑΣ – ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ
ΕΑ ΠΑΤΡΩΝ – ΑΓΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓΙΟΥ
ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1980 – ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ
ΑΟ ΓΛΑΥΚΟΣ – ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΑΣ.ΛΕΧ.
ΚΑΠ – ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ
ΑΟ ΑΚΡΑΤΑ – ΚΑΟ ΜΕΛΣΣΙΩΝ

10η Αγωνιστική  17/12/2017
ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ – ΟΙΑΞ ΑΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ
ΑΓΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓΙΟΥ – ΕΣΚΔ Ν. ΙΩΝΙΑΣ
ΕΑ ΠΑΤΡΩΝ – ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1980
ΑΟ ΑΧΑΓΙΑ 82 – ΑΟ ΓΛΑΥΚΟΣ
ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΑΣ.ΛΕΧ. – ΚΑΠ
ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ – ΑΟ ΑΚΡΑΤΑ
ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ – ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ

11η Αγωνιστική  7/1/2018
ΟΙΑΞ ΑΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ – ΑΓΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓΙΟΥ
ΕΣΚΔ Ν. ΙΩΝΙΑΣ – ΕΑ ΠΑΤΡΩΝ
ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1980 – ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ
ΑΟ ΓΛΑΥΚΟΣ – ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ
ΚΑΠ – ΑΟ ΑΧΑΓΙΑ 82
ΑΟ ΑΚΡΑΤΑ – ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΑΣ.ΛΕΧ.
ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ – ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ

12η Αγωνιστική  14/1/2018
ΕΑ ΠΑΤΡΩΝ – ΟΙΑΞ ΑΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ
ΕΣΚΔ Ν. ΙΩΝΙΑΣ – ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1980
ΑΓΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓΙΟΥ – ΑΟ ΓΛΑΥΚΟΣ
ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ – ΚΑΠ
ΑΟ ΑΧΑΓΙΑ 82 – ΑΟ ΑΚΡΑΤΑ
ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΑΣ.ΛΕΧ. – ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ
ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ – ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ

13η Αγωνιστική  21/1/2018
ΟΙΑΞ ΑΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ – ΕΣΚΔ Ν. ΙΩΝΙΑΣ
ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1980 – ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ
ΑΟ ΓΛΑΥΚΟΣ – ΕΑ ΠΑΤΡΩΝ
ΚΑΠ – ΑΓΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓΙΟΥ
ΑΟ ΑΚΡΑΤΑ – ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ
ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ – ΑΟ ΑΧΑΓΙΑ 82
ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ – ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΑΣ.ΛΕΧ.

* Στον δεύτερο γύρο οι αγώνες θα διεξαχθούν αντίστροφα
**Με έντονα γράμματα οι ομάδες της Αχαΐας

_______________________________________

 

Δημήτρης Χάψας

Μοιράσου το

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *