ΚΕΡΑΥΝΟΣ: Ήττα στο φινάλε από τη Δάφνη (87-83)

O Κεραυνός έφτασε μία ανάσα από την πρώτη του νίκη εκτός έδρας στο φετινό πρωτάθλημα και μάλιστα απέναντι στην αήττητη στην έδρα της Δάφνη Δαφνίου. Μετά από ένα δραματικό παιχνίδι γνώρισε τελικά την ήττα στο Χαϊδάρι από την πρωτοπόρο του ομίλου παρότι λίγο πριν το τέλος προηγήθηκε με 83-82!
Στο πρώτο 20λεπτο το ματς πήγαινε πόντο-πόντο με την ομάδα του Αιγίου να είναι εύστοχη στα μακρινά σουτ και πήγε στην ανάπαυλα με 3 πόντους πίσω στο σκορ (41-38).
Στην τρίτη περίοδο η Δάφνη προηγήθηκε και με διψήφια διαφορά για κλείσει στο 30΄ με 69-60 πριν αρχίσει τη μεγάλη αντεπίθεση ο Κεραυνός που τον έφερε σχεδόν ένα λεπτό πριν τη λήξη μπροστά με 82-83. Ο Κωνσταντώνης με τρίποντο «μαχαιριά» έκανε το 85-83, ο Κεραυνός αστόχησε στην επίθεση και με τη λήξη διαμορφώθηκε το τελικό 87-83.

Δεκάλεπτα:  30-23,  41-38,  69-60,  87-83

Διαιτητές:  Ρίζος,  Νάστος

Δάφνη Δαφνίου (Δεσποτάκης): Μαυροειδής, Πατάτας, Ρώης 3 (1), Θεοδοσίου 2, Κωνσταντώνης 11 (2), Παλλαντζάς 2, Γκίνης 24 (4), Αθανασάκης 5, Μιχόπουλος 15 (2), Κορρές 8, Φιλιππόπουλος 11, Τσελεμπής 5 (1).
Κεραυνός Αιγίου (Κοτσώνης – Aρβανίτης): Κουκουλομάτης, Στογιάνοβιτς 9 (1), Δούρος, Κόλλιας, Χριστοδουλόπουλος 2, Φωτίου 21 (4), Ζυγάς, Σούλης, Σκλάβος 25 (3), Αγγελόπουλος 11 (1), Καραγιάννης 8, Σκόνδρας 7.