Θα πρέπει να προσέξουν οι κιτρινόμαυροι απέναντι στην ΑΕΛ!

Α’ ΓΥΡΟΣ: ΑΕ ΛΑΡΙΣΑ – ΑΕΚ 1-2
Την περασμένη Κυριακή η ΑΕΚ επικράτησε με 1-0 του Ολυμπιακού στο ΟΑΚΑ. Σε γενικές γραμμές το παιχνίδι δεν

είχε καλό θέαμα με την Ένωση να βρίσκει τον δρόμο προς τα δίχτυα στο 34ο λεπτό όταν σε απευθείας εκτέλεση φάουλ του Αϊντάρεβιτς, η μπάλα βρήκε στον Ντα Κόστα, και άλλαξε πορεία με αποτέλεσμα να ξεγελάσει τον Λεάλι. Σήμερα κόντρα στην Λάρισα πρέπει να δημιουργήσει επιθέσεις και να πάρει από νωρίς την πρωτοβουλία, κάτι που ο τεχνικός Μανόλο Χιμένεθ δείχνει να έχει αρχίσει να το επιτυγχάνει.
Η ΑΕΛ είχε αγώνα την περασμένη Δευτέρα όπου επιβλήθηκε με 2-1 του Λεβαδειακού στο AEL ARENA. Σε γενικές γραμμές έβγαλε πάθος στον αγωνιστικό χώρο η ομάδα του Σάκη Τσιώλη και ήταν αυτή που προηγήθηκε με τον Αγκάνοβιτς στο 22ο λεπτό. Ο αγώνας προς στιγμήν έδειξε να αλλάζει όταν στο 61′ δέχθηκε την ισοφάριση και ένα λεπτό αργότερα έμεινε και με 10 παίκτες. Ωστόσο η αριθμητική ισορροπία αποκαταστάθηκε άμεσα και στο 71ο λεπτό ο Ρέντζας πέτυχε το γκολ που έμελλε να κρίνει την αναμέτρηση.
ΠΡΟΤΑΣΗ: Η ΑΕΚ είναι το φαβορί σήμερα κόντρα στην ΑΕΛ που όμως έπειτα από τη νίκη κόντρα στον Λεβαδειακό θα εμφανιστεί στο ΟΑΚΑ σήμερα με σκοπό να κλέψει ότι καλύτερο μπορεί σε πιθανές αντεπιθέσεις όταν βρει χώρους. Θεωρώ πως θα δούμε ένα ανοικτό παιχνίδι και γι αυτό έχω επιλέξει το over 2,5 goal στον συγκεκριμένο αγώνα που δίνεται σε απόδοση 1,95.