Ευκαιρία να συνεχίσει το αήττητο η ΑΕΚ και να πλησιάσει την τετράδα!

Την ευκαιρία να συνεχίσει το αήττητο σερί της για πέμπτο παιχνίδι θέλει σήμερα η ΑΕΚ που υποδέχεται την ουραγό της βαθμολογίας Βέροια στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής της Super League και παράλληλα να μειώσει την διαφορά από την πέμπτη θέση που οδηγεί στα play off Ευρώπης. Ασφαλώς και είναι το φαβορί στη σημερινή αναμέτρηση οι κιτρινόμαυροι με τον Μανόλο Χιμένεθ στον πάγκο, όμως αυτό μένει να αποδειχτεί μέσα στο γήπεδο. Απουσίες για την ΑΕΚ για σήμερα είναι οι Τσιγκρίνσκι (αμυντικός) και Ούγκο Αλμέιδα (επιθετικός) λόγω τραυματισμών ενώ επίσης θα απουσιάσει και ο Σιμόες (αμυντικός) λόγω τιμωρίας. Αντίθετα στην διάθεση του Ισπανού τεχνικού είναι οι νεοαποκτηθείς Βινίσιους και Αραούχο.
Στην Βέροια η εντός έδρας ήττα της περασμένης αγωνιστικής απέναντι στον Ολυμπιακό ήταν μάλλον εντός προγράμματος όσο κι αν φάνηκε πως το πάλεψε για κάτι θετικό. Χθες ήρθε κάποιο δημοσίευμα περί στημένου από άποψης σκορ, αποτέλεσμα στο παιχνίδι Βέροια-Ολυμπιακός 1-2 με κύριο αντικείμενο το γεγονός του να σκοράρει η φιλοξενούμενη πάνω από 2 γκολ στο ημίχρονο αλλά και το να μπούνε 3 γκολ στα πρώτα 45 λεπτά κάτι που επαληθεύτηκε και στις δύο περιπτώσεις.
Στο καθαρά αγωνιστικό κομμάτι τώρα, η ομάδα του υπηρεσιακού τεχνικού Τόλη Τερζή δεν θα έχει σήμερα στην διάθεση του τον Σουλέ (μέσος) και Μίλιεβιτς (μεσοεπιθετικός). Αντίθετα επιστρέφουν οι Άρτσε (μεσοεπιθετικός) και Μπαλάφας (μέσος).

ΠΡΟΤΑΣΗ: Η ΑΕΚ είναι το φαβορί απέναντι σε μία Βέροια που το μόνο που αναμένεται να δούμε σήμερα είναι μία αμυντική τακτική με σκοπό να προσπαθήσει να κλέψει τον βαθμό της ισοπαλίας. Ο άσσος δεν έχει παικτική αξία σε αποδόσεις του 1,15, γι αυτό αν κάτι είναι που αξίζει από πλευράς απόδοσης είναι το over 2,5 goal σε απόδοση 1,65 έως και 1,75 στις στοιχηματικές εταιρείες (πλην ΟΠΑΠ).