Α.Ο Ακράτα – Α.Ο. Πεύκης 77-73

Τάσεις… αυτοκτονίας έδειξε η Ακράτα κόντρα στην Πεύκη αλλά έστω και δύσκολα νίκησε στο «Κωνσταντίνος Σπηλιωτόπουλος» με 77-73 και ανέβηκε προσωρινά στην τρίτη θέση της βαθμολογίας! Παρότι ξέφυγε στην τρίτη περίοδο μέχρι 13 πόντους έδωσε την ευκαιρία στους φιλοξενούμενους να ισοφαρίσουν σε 71-71 περίπου ένα λεπτό πριν το τέλος και χρειάστηκε να «μιλήσει» πάλι ο Βασίλης Μαλλής στο φινάλε. Με τρίποντο έκανε το 74-71 και το τελικό 77-73 διαμορφώθηκε στην εκπνοή με 2/2 βολές του Βεσκούκη. Μεγάλη εμφάνιση από τον Λάφη που ήταν ο κορυφαίος του αγώνα ενώ πολύ καλοί ήταν και οι Βεσκούκης, Λάππας, Γ. Μανταλβάνος και φυσικά ο Μαλλής.  Μελλάς, Τάγαρης και Τσαμπής ήταν οι καλύτεροι από τη Δάφνη, που σε ένα ακόμη ματς έδειξε ότι την αδικεί η βαθμολογική της θέση.

Ακράτα (Ζωντός): Λάππας 17 (2), Ολύμπιος, Κατωπόδης, Πολύδερας, Μανταλβάνος Γ. 8, Λάφης 19, Οικονομόπουλος, Μαλλής 9 (3), Μανταλβάνος Κ. 2, Βεσκούκης 22.
Πεύκη (Κοντομηνάς): Πατωνίδης, Τσαμπής 17 (1), Κυριαζόπουλος 6 (2), Κεχράς, Μελάς 20 (2), Σημαιόπουλος 11 (1), Κουκάκης 4, Τάγαρης 15.

Ο Ίκαρος Καλλιθέας έκανε την μεγάλη έκπληξη επικρατώντας στην Πάτρα του Γλαύκου με 88-86 και έφερε τα… πάνω κάτω στην ουρά της βαθμολογίας.